Olej z czarnuszki dla dzieci – jak i kiedy podawać?

Olej z czarnuszki podawany dzieciom zmniejsza dolegliwości związane z chorobami typu astma, alergia, atopowe zapalenie skóry (AZS) oraz zwiększa odpornością organizmu. Produkowany przez Nas olej z czarnuszki tłoczony na zimno, który nie jest filtrowany ani oczyszczany zachowując swe naturalne właściwości jest bardzo dobrym sposobem na w/w dolegliwości. Olej Nasz tłoczony jest w niskiej temperaturze poniżej 40 stopni cencjusza, pozwala by zawarte w czarnuszce tymochinon i nigellon mogły działać skutecznie. Najważniejszą rzeczą w przypadku podawania oleju z czarnuszki jest systematyczność. Eliksir czarnuszkowy jest olejem który może w bardzo dużym stopniu pomóc alergikom w łagodzeniu objawów związanych z alergiami na pyłki, grzyby, kurz Systematyczne stosowanie oleju z czarnuszki powinno już po trzech tygodniach pomóc pokonać takie dolegliwości jak, uciążliwe smarkanie, męczący kaszel, podrażnienie błony śluzowej nosa.

Jak podawać olej z czarnuszki dzieciom?
Z mojego doświadczenia część dzieci nie ma problemu z piciem oleju z czarnuszki bezpośrednio z łyżeczki. Przykładem jest syn mojego brata który w wieku sześciu lat pił olej z czarnuszki bezpośrednio z łyżeczki można by rzec na surowo popijając olejem lnianym. Przy podawaniu oleju tłoczonego na zimno z czarnuszki należy pamiętać by łączyć je z olejami zawierającymi duże ilości kwasów Omega 3 i tak na przykład olej lniany, olej lniany złocisty, olej rydzowy z lnianki. Istotną sprawą jest zachowanie bilansu w organizmie kwasów omega 6 do omega 3. Jeszcze jeden bardzo prosty sposób, zmieszajmy porcję oleju z czarnuszki z miodem i cytryną lub z gęstym syropem.

Olej z czarnuszki – dawkowanie
Olej z czarnuszki podajemy dzieciom od trzeciego roku życia. Na początek należy zacząć od niewielkiej ilości – około ¼ łyżeczki aby po okresie 1 – 2 tygodni dojść do około ½ lub 1 łyżeczki dziennie.