W ostatnich latach możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie zarówno zdrowym trybem życia, jak i różnymi dietami. Dużą rolę pełni dieta Dr. Budwig, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Na czym polega ten sposób żywienia? Co warto wiedzieć o diecie Budwig? Dieta Budwig zaliczana jest do diet leczniczych i nazywana jest dietą olejowo-białkową. Niektórzy twierdzą, że zapobiega ona powstawaniu zmian nowotworowych, a także cechuje się wieloma innymi właściwościami zdrowotnymi. Dieta Budwig jest skomponowana w taki sposób, by dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników, a więc witamin, węglowodanów, nienasyconych tłuszczów, błonnika, minerałów, mikroelementów i wielu innych. Twórczynią diety budwigowej była dr Johanna Budwig, która żyła w latach 1909-2003, od której nazwiska wzięła się nazwa samej diety. Dr Johanna Budwig była znanym i cenionym na świecie lekarzem zajmującym się biochemią tłuszczów.
Komu polecana jest dieta Budwig?
Dieta Budwig może być stosowana przez różne osoby.. Przede wszystkim powinni ją stosować osoby, które chorują na nowotwory, a to ze względu na jej przeciwnowotworowe właściwości. Inną grupą pacjentów, są osoby cierpiące na rozmaite schorzenia o charakterze przewlekłym. Powinny się nią zainteresować przede wszystkim osoby z dolegliwościami skórnymi, zakażeniami pasożytniczymi, chorobą wrzodową żołądka, schorzeniami pęcherzyka żółciowego, chorobami naczyniowymi, stwardnieniem rozsianym czy stłuszczeniem wątroby. Stosowanie diety Budwig może także przynieść korzystne rezultaty u pacjentów z cukrzycą, insulinoodpornością tkanek, podwyższonym poziomem glukozy we krwi, a także nadciśnieniem tętniczym.
Jakie zasady obowiązują w diecie Budwig?
W diecie Dr Budwig szczególną rolę zajmuje w niej pasta budwigowa, która została opracowana przez dr Budwig. Składa się ona z chudego twarogu oraz oleju lnianego tłoczonego na zimno, który jest bogatym źródłem kwasów z grupy omega 3. Będąc na diecie Budwig w celach profilaktycznych, powinniśmy spożywać około 1 do 2 łyżek oleju lnianego tłoczonego na zimno dziennie. Jeśli stosujemy dietę wspomagająco na lekkie schorzenia i dolegliwości, zalecana ilość to 4-5 łyżek dziennie. Osoby, których stan jest ciężki, powinny spożywać około 6-8 łyżek oleju lnianego na dobę. Ważne jest, by był to olej tłoczny na zimno, ponieważ tylko taki olej lniany zachowuje pełnię swych prozdrowotnych właściwości. Jako niewielka rodzinna olejarnia olej lniany budwigowy tłoczymy z wysokiej jakości ziarna które jest wysokolinolenowe czyli bogate w kwasy Omega 3. Kolejną jedyną i oczywistą zasadą jest temperatura tłoczenia która nie przekracza 40 °C, oraz musi być tłoczony na bieżąco. Nasze wszystkie oleje tłoczone na zimno nie są poddawane filtracji bądź innym metodom oczyszczania dzięki temu charakteryzują się wyrazistym smakiem i kolorem. Stosujemy naturalną metodę sedymentacji czyli powolnemu opadaniu osadu na dno. Kolejnym krokiem są warunki przechowywania które nie przekraczają 10 °C. Należy pamiętać że kwasy omega 3 są wrażliwe nie tylko na temperaturę ale również na światło, dlatego nasze oleje są zlewane do ciemnych grubych butelek. Po otwarciu butelki oleju lnianego zalecane jest spożycie go w przeciągu czterech tygodni. Po prawdziwy wyprodukowany z sercem olej lniany zapraszamy do naszego sklepu.